آقای صنعت

تارنمای جــامـع نیازمنــدی های ایـــــــران و خرید و فروش اینترنتی

مقالات | آقای صنعت یکشنبه 14 مهر 1398 59بازدید

انواع تبلیغات

یک تبلیغات موفقیت آمیز، محصولات و خدمات شما را گسترش می دهد ، مشتری را به خود جلب می کند و باعث افزایش فروش می شود. 

مناسب ترین گزینه تبلیغاتی برای مشاغل مخاطب هدف میباشد و اینکه مقرون به صرفه ترین راه برای دستیابی به بیشترین تعداد ممکن در هر زمان ممکن، تبلیغات است. گزینه تبلیغاتی انتخاب شده باید منعکس کننده محیط مناسب محصول یا خدمات شما باشد. به عنوان مثال ، اگر می دانید که مخاطب شما مجله خاصی را می خواند ، باید در آن تبلیغ کنید.

در این بخش با انواع تبلیغات آشنا خواهیم شد: 

 

  • روزنامه

تبلیغات روزنامه می تواند تجارت شما را به طیف گسترده ای از مشتریان ارائه دهد. آگهی های تبلیغاتی در سراسر روزنامه قرار می گیرند. شاید ترکیبی از تبلیغات در روزنامه های شهری و محلی بهترین نتیجه را به شما بدهد.

 

 

  • مجله

تبلیغات در یک مجله تخصصی می تواند به سرعت و به راحتی شما را به بازار هدفتان برسد. خوانندگان (مشتریان بالقوه شما) تمایل دارند مجله ها را در اوقات فراغت خود بخوانند و مدت بیشتری آنها را نگه میدارند ، و این به تبلیغات شما فرصتی برای جلب توجه می دهد. 

تبلیغات در یک مجله معمولاً گران تر از تبلیغات روزنامه ای هستند. مجلات معمولاً در یک منطقه کوچک مانند یک شهر خاص پخش نمیشوند.

 

  • رادیو

تبلیغات در رادیو یک راه عالی برای دستیابی به مخاطبان هدف شما است. اگر بازار هدف شما به یک ایستگاه خاص گوش می دهد ، پس تبلیغات منظم می تواند مشتریان جدیدی را به سمتتان جلب کند.

با این حال ، صدا محدودیت های خود را دارد. به خاطر سپردن آنچه شنیده اند میتواند برای شنوندگان دشوار باشد و گاه تأثیر تبلیغات رادیویی بهمین خاطر از بین می رود. بهترین راه برای غلبه بر این مشکل، این است که تبلیغات خود را به طور منظم ارائه دهید.

 

  • تلویزیون

تلویزیون دسترسی گسترده ای دارد و یک راه تبلیغاتی ایده آل است. تبلیغات تلویزیونی از مزیت دید ، صدا ، حرکت و رنگ برای ترغیب مشتری برای خرید از شما برخوردار هستند. 

تولید تبلیغات تلویزیونی به طور کلی گران است. و هزینه ها با توجه به شکاف زمان و برنامه تلویزیونی متفاوت هستند.
 

 

 

  • کتابهای راهنما

دایرکتوری ها مشاغل را با نام یا دسته بندی لیست می کنند. مشتریانی که به دایرکتوری ها مراجعه می کنند غالباً ذهن خود را برای خرید انتخاب کرده اند - آنها فقط باید تصمیم بگیرند که از چه کسی بخرند.

مهمترین مزیت دایرکتوری های آنلاین نسبت به دایرکتوری های چاپ این است که اگر نام تجاری ، آدرس یا شماره تلفن خود را تغییر دهید ، می توانید به راحتی آن را در دایرکتوری تغییر بدهید و  خدمات یا اطلاعات جدیدی در مورد شغل خود به آن اضافه کنید.

 

  • فضای باز و ترانزیت

روش های بسیاری برای تبلیغ در فضاهای خارجی وجود دارد. از تابلوهای تبلیغاتی در فضای باز تا علائم جاده ای یا تبلیغات ورزشگاه های ورزشی. تبلیغات ترانزیت می تواند پوسترهایی در اتوبوس ، تاکسی و حتی دوچرخه باشد. تابلوهای تبلیغاتی بزرگ می توانند پیام شما را با تأثیرات بیشتری روبرو کنند. اگر همین مشتریان هر روز هنگام سفر به محل کار ، بیلبورد شما را ببینند ، احتمالاً شما اولین کسی هستید که می خواهند هنگام خرید یک محصول ، به آن فکر کنند.

حتی بزرگترین بیلبوردها هم معمولاً حاوی اطلاعات محدودی هستند. در غیر این صورت ، خواندن آنها دشوار میشود. تبلیغات در فضای باز می تواند به خصوص برای مکان های برتر و بیلبوردهای فوق العاده بسیار گران باشد.

 

  • نامه مستقیم ، کاتالوگ و جزوه

نامه مستقیم یعنی ارسال مستقیم تبلیغات به مشتری. هرچه لیست پستی یا منطقه توزیع شما دقیق تر باشد ، به بازار هدف خود راحت تر خواهید رسید.

رویکرد ایمیل مستقیم کمی شخصی تر است ، زیرا می توانید مخاطبان خود را انتخاب کرده و در زمان بندی متناسب با مشاغل خود آنها را ارسال کنید. یک فرم مقرون به صرفه از طریق ارسال مستقیم ، ارسال خبرنامه یا بروشور به صورت الکترونیکی به بانک اطلاعاتی ایمیل ها است. 

همچنین کاتالوگ ها ، بروشورها و جزوه ها را می توانید در منطقه مورد نظر خود توزیع کنید. درج یک بروشور با نامه مستقیم راهی عالی برای اطلاع بیشتر در مورد محصولات و خدمات شما است. 

 

  • آنلاین

حضور در اینترنت می تواند روشی مقرون به صرفه تر برای جذب مشتری جدید باشد. می توانید با کمترین هزینه به مخاطبانی جهانی برسید. بسیاری از مشتریان قبل از اینکه تصمیم بگیرند از چه کسی خرید کنند ، درباره مشاغل آنلاین تحقیق می کنند.

یک وب سایت با یک طراحی مناسب می تواند مشتریان را برای خرید به سمت شما جلب کند. چندین روش وجود دارد که می توانید از طریق تبلیغات پولی و یا بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو ، تجارت خود را بصورت آنلاین تبلیغ کنید.

راه های دیگر برای تبلیغات آنلاین شامل تبلیغ محصولات یا خدمات در سایت های رسانه های اجتماعی ، وبلاگ ها و موتورهای جستجو و سایر وب سایت هایی است که مخاطبان هدف شما از آن بازدید می کنند. 

 

×

آقای تبلیغ