آقای صنعت

تارنمای جــامـع نیازمنــدی های ایـــــــران و خرید و فروش اینترنتی

تصویر شماره بازاریابی تلفنی
مقالات | آقای صنعت پنجشنبه 4 اردیبهشت 1399 294بازدید

بازاریابی تلفنی

برای موفقیت در تبلیغات باید نکات اساسی در تبلیغات را  بدانید و آن ها را رعایت کنید. دلیل موفقیت های کم فروشندگان در بازاریابی تلفنی این است که رویکرد جذابی برای فروش تلفنی نداشته و به همین دلیل این رویکرد موجب نمی شود که هر شنونده ای دست از کار خود برداشته و به صحبت های آن ها گوش دهد.

چگونگی آغاز کردن مکالمه بسیار زیاد اهمیت دارد . هر بار که گوشی تلفن را به این منظور بر می‌داریم، باید در ذهنمان این نکته را داشته باشیم که ما در پی بدست آوردن با ارزش‌ترین دارایی فرد مقابل هستیم و آن چیزی نیست غیر از زمان غیرقابل بازگشت آنها. پس برای داشتن یک رویکرد مطلوب، برنامه ریزی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

با این وجود باید به این نکته هم توجه داشت که اگر در حال برنامه‌ریزی برای جذب فردی از طریق بازاریابی تلفنی هستید که پیش از این , هیچ شناختی از شما و شرکت شما ندارد و نیز انتظار دریافت چنین تلفنی را هم از طرف شما ندارد، باید نکات بسیار زیادی را مد نظر قرار دهید؛ چرا که شما تنها چند ثانیه تا متقاعد کردن مخاطب خود برای پذیرفتن تصمیمی مبنی بر ادامه ی مکالمه با خودتان فرصت دارید، بنابراین آموزش بازاریابی تلفنی اهمیت بسزایی دارد.

نکات مهم در بازاریابی تلفنی

لحن دوستانه

در هنگام بازاریابی تلفنی، لحن صحبت شما هنگام برخورد با مشتری بسیار تعیین کننده است. سعی کنید در این مواقع به صورت یکنواخت صحبت نکنید. یکنواختی لحن صدا , اعتماد طرف مقابل به شما را از بین خواهد برد و این احساس را منتقل می کند که این مشتری هم یکی از هزاران مشتری شماست. لحن صدای شما باید لذت بخش و دلنشین باشد، گویی طرف مقابل، اولین مشتری شما در طول روز است. مشتریان علاقه بسیاری به متفاوت بودن دارند و در این صورت تریجح می دهند که حرف های شما را بشنوند.

در زمان مناسب تماس بگیرید

انتخاب زمان مناسب مهم ترین عامل در موفقعت بازاریابی تلفنی می باشد. سعی کنید زمان تماس گرفتن را بر اساس نوع شغل مشتری خود تعیین کنید . همچنین شما می توانید زمان مناسب برای تماس گرفتن را با خود مشتری هماهنگ کنید.

ارائه اطلاعات مفید

شنیدن عبارت “برای من اطلاعات بیشتری بفرستید” از طرف مشتری هر چند امیدوار کننده است، اما اگر در ۲ دقیقه اول شروع تماس باشد، به این معنی است که مخاطب تمایلی به ادامه مکالمه نداشته و شیوه­ای مودبانه برای پایان دادن به تماس تلفنی در پیش گرفته است. این مساله یعنی مشتری جواب قانع کننده ای را دریافت نکرده است.

در این حالت نباید تنها به گفتن “بله” اکتفا کنید, بلکه باید ادامه داده و تاکید کنید اطلاعات ارسالی شما کاملا متناسب با نیاز مخاطب است. در ادامه سعی کنید اطلاعات مفید و مورد نیاز آن ها را در اختیارشان قرار دهید و سپس مکالمه را به پایان برسانید. این امر می تواند جهت پیشبرد و تداوم فرایند فروش و بازاریابی بکار رود.

ابتدا گوش کنید

در نظر داشته باشید آنچه مشتری بیان می کند از آن چیزی که شما می گویید مهم تر است بنابراین ابتدا به صحبت های مشتری گوش کنید سپس بعد از آگاهی از نیاز او محصول مورد نظر را معرفی کنید.

 

×

آقای تبلیغ