آقای صنعت

تارنمای جــامـع نیازمنــدی های ایـــــــران و خرید و فروش اینترنتی

مقالات | آقای صنعت سه شنبه 16 مهر 1398 61بازدید

مزایای تبلیغات اینترنتی

با آنکه هنوز هم سهم زیادی از بودجه های بازاریابی برندهای مختلف به تبلیغات سنتی و چاپی اختصاص دارد اما استقبال و استفاده از بازاریابی آنلاین، روبه‌روز در حال افزایش است و بسیاری از صاحبان مشاغل برای تبلیغات اینترنتی خود و به روز بودن، سهمی را اختصاص میدهند.

تبلیغات اینترنتی بدلایل بسیاری بر تبلیغات سنتی ارجحیت دارد، مهمترین موارد آن را با شما مطرح میکنیم:

1. دسترسی به مخاطبان بیشتر    
از آنجایی که معمولا در هر مکانی دسترسی به موبایل، تبلت و ... امکان پذیر است، با تبلیغات اینترنتی  می توانید به تعداد زیادی مخاطب در مکان های مختلف دسترسی پیدا کنید. در حالیکه در تبلیغات سنتی، شما فقط در یک منطقه خاص یا نهایتا یک شهر میتوانید تبلیغات خود را انجام دهید.


2. توجه بیشتر کاربران به فضای آنلاین
درصد بسیاری از مردم، بیشتر وقت خود را در تبلت  یا موبایل می گذرانند و این باعث می شود که توجه آنها به تبلیغاتی که در این دستگاه ها انجام می شود، بیشتر شود. براساس تحقیقات گوگل، میزان توجهی که به تبلیغات موبایلی در محیط یوتیوب می شود، بیشتر از تبلیغات پخش شده در تلویزیون است. 


3. تعامل مستقیم با مخاطبان
در تبلیغات اینترنتی می توانید به طور مستقیم با مخاطبان خود تعامل داشته باشید و آنها را به دیدن یک صفحه ، یا مطالعه محصولات خود و … تشویق کنید، از آنها بخواهید تا نظرات خود را در مورد برند شما مطرح کنند، اینکار به پیشرفت و کیفیت بهتر محصول شما کمک میکند. این امکان در تبلیغات سنتی وجود ندارد و تبلیغاتی کاملا یکطرفه است.


4. تبلیغات هدفمند
بسیاری از شبکه های تبلیغاتی آنلاین با استفاده از روش های مبتنی بر هوش مصنوعی، رفتار مخاطبان تبلیغات را شناسایی کرده و تبلیغات را در بهترین زمان و مکان، به مخاطبان نمایش می دهند تا تبلیغات، تاثیر بیشتری داشته باشد. بهمین خاطر، احتمال بیشتری دارد که مخاطبان تبلیغات مشتریانی واقعی و و فادار باشند.


5. قابلیت پیگیری کاربران
در تبلیغات اینترنتی می توانید دریابید که عملکرد هر تبلیغ تا چه حد خوب بوده است و اگر مشکلی وجود دارد، آن را برطرف کنید. این امکان در تبلیغات سنتی وجود ندارد و شما نمی توانید بفهمید که تا چه حد تبلیغات توانسته برای شما مشتری واقعی ایجاد کند. 


6. هزینه مناسب
شما با اختصاص بودجه ای کمتر به نسبت تبلیغات سنتی، تعداد قابل توجهی مخاطب خواهید داشت. 

 

×

آقای تبلیغ