آقای صنعت

تارنمای جــامـع نیازمنــدی های ایـــــــران و خرید و فروش اینترنتی

تصویر شماره اشتباهات رایج در بازار یابی تلفنی
مقالات | آقای صنعت یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 314بازدید

اشتباهات رایج در بازار یابی تلفنی

بازاریابی تلفنی می تواند به رونق کسب و کار شما کمک بسیاری کند, اما در نظر داشته باشید بازاریابی تلفنی کار حساسی است که اگر اشتباه انجام شود نه تنها مفید نمی باشد , بلکه ممکن است باعث فراری دادن مشتری ها شود.

هشت اشتباه رایج در بازار یابی تلفنی

تحمیل اجناس به مشتری

از اغراق کردن و صحبت کردن مداوم در مورد محصولات خود بپرهیزید. زیرا با ین کار باعث کلافه شدن مشتری می شوید و آن شخص دیگر تمایلی به گوش کردن , به صحبت های شما از خود نشان نمی دهد. وقتی شما بیش از اندازه از محصولات خود تعریف می کنید باعث می شوید مشتری حس کند قصد دارید , اجناس خود را به او تحمیل کنید.

سعی کنید جای صحبت کردن بیشتر گوش کنید و بر اساس نیاز مشتری محصول مورد نظرش را به او معرفی کنید.

تبلیغات ناکافی

قبل از شروع بازاریابی تلفنی , باید ابتدا با استفاده از  تبلیغات اینترنتی محصولات و خدمات خود را به مشتری ارائه دهید . بعد از این مرحله شما می توانید بازاریابی تلفنی را آغاز کنید و برخی اطلاعات تکمیلی را برای مشتری بیان کنید.

عدم پیشنهاد خرید به مخاطب

عدم پیشنهاد خرید به مخاطب از جمله خطا های متداولی است که خیلی از فروشندگان انجام می دهند. اگر قصد دارید مخاطب کالای شما را خریداری کند ، الزامی است از راهی درست از او در خواست کنید . بیشتر فروشندگان توقع دارند , مخاطب تماس بگیرد و در خواست خرید بدهد یا پی جوی خرید باشد . پس با اصرار بر نقاط قوت خدمات تان و کاربردی که برای مخاطب دارد، وی را به خرید علاقمند نمایید.

بیان سریع قیمت

سعی کنید در بیان قیمت محصولات خود عجله نکنید , در ابتدا توضیحاتی در مورد محصول و خدمات خود , برای شخص بیان کنید و اجازه دهید خود مشتری در مورد قیمت از شما سوال بپرسد.
به یاد داشته باشید در صورت اعلام سریع قیمت مشتری خود را از دست می دهید.

ارتباط یکطرفه

در بسیاری از مواقع دیده شده است بازاریابان , ارتباطی خشک و یکطرفه با مشتری خود برقرار می کنند , به گونه ای که فقط خودشان صحبت می کنند و هیچ واکنشی از سمت مشتری دیده نمی شود.
این بدترین روش بازاریابی می باشد و بدون شک هیچ سودی ندارد.

پیگیری مداوم

بهتر است به جای تماس های زیاد و پی در پی تعداد تماس های خود را کاهش دهید ولی در طولانی مدت رابطه ی خود را با مشتری حفظ کنید. بعد از انجام خرید , مشتری را رها نکنید. مهمترین قسمت کار دقیقا همین مرحله می باشد سعی کنید در مشتری خود ایجاد اطمینان کنید و او را به یک مشتری ثابت  تبدیل کنید.

جلوگیری از مکالمات طولانی

از صحبت کردن طولانی مدت با مشتری خودداری کنید. شاید برای شما نیز پیش آمده باشد باشد هنگامی که عجله دارید شخصی تماس بگیرد و برای معرفی یک محصول شروع به صحبت طولانی کند در این مواقع بیشتر افراد عصبانی می شوند و حتی ممکن است تلفن را قطع کنند.

بنابراین وقت شناس باشید و از صحبت طولانی مدت با مشتری پرهیز کنید.

پی گیری مخاطب وقتی قصد خرید ندارد

یکی از رایج ترین اشتباهات در بازاریابی , وقت گذاشتن بیش از اندازه برای فردی است که قصد خرید ندارد. وقتی شخصی بیان می کند به محصول شما نیازی ندارد یا در حال حاضر شرایط خرید را ندارد , اصرار بیش از اندازه شما سودی ندارد . در این حالت شما تنها وقت خود را هدر می دهید.

 


 

 

×

آقای تبلیغ