آقای صنعت

تارنمای جــامـع نیازمنــدی های ایـــــــران و خرید و فروش اینترنتی

تصویر شماره اصول مهم در تبلیغات
مقالات | آقای صنعت پنجشنبه 1 اسفند 1398 379بازدید

اصول مهم در تبلیغات

برای داشتن یک کسب و کار موفق، نیاز به تبلیغات هدفمند دارید. برای داشتن تبلیغاتی موثر نیاز به مجموعه ای از روش های انجام شده دارید که در خصوص افزایش شانس موفقیت شما قبلا آزمون شده اند. 

  • بازاریابی پیش بینی نیست، بلکه احتمال است.

رفتار انسانها مطلق نیست، زیرا آنها آزاد هستند و در موقعیت های متفاوت رفتارهای مختلفی دارند که گاه این رفتارها موقعیت ها را تغییر میدهد و هرگز نمی توانید انتظار داشته باشید که افراد کاری را که شما می خواهید، انجام دهند.

با بررسی اتفاقات گذشته در می یابید که چه چیزهایی کارایی داشته اند، اما هیچ تضمینی نیست که برای امروز و فردا هم موثر باشند. بازاریابی همواره یک سرمایه گذاری برای آینده است اما یک سرمایه گذاری بدون تضمین بازگشت سرمایه. 

  • از تحقیقات بازار استفاده کنید.

تحقیق کنید مردم دوست دارند در هر جا، چه چیزی را بشنوند یا نشنوند. آیا محصول شما همان چیزی است که می خواهند آن را بشنوند؟ با بررسی بازار هدف خود و کمی باهوش بودن، محصول شما دقیقا موردپسند مردم خواهد بود.

  • همه چیز یکسان و هم راستا با یکدیگر باشد.

مشتریان دوست دارند به قولی که دیروز دادید امروز و فردا هم عمل کنید. برند شما باید قابل اعتماد و اطمینان باشد. همه چیز را یکسان کنید اعم از محصول، قیمت، تبلیغ، وعده های بازاریابی، پیامکی که ارسال می کنید و… 

  • استفاده از نیاز افراد 

امروزه رسانه ها همه جا هستند از موبایل تا دیوارهای شهر. رفتار انسان مانند الاکلنگی از ترس و نیاز است. هرگاه نیاز سنگین تر از ترس باشد ما عمل می کنیم، وقتی ترس سنگین تر باشد، عمل نمی کنیم. ما بعنوان آگهی دهنده باید باید ترس مشتری را با طراحی محصول، آگهی و پیام کنار بگذاریم، بدین گونه نیاز خود را نشان میدهد و عمل خرید صورت میپذیرد.

  • ممتاز باشید تا بهتر فروش کنید.

اگر سرمایه و زمان کافی دارید نیازی به استراتژی خاصی نیست؛ اما اگر بودجه محدودی دارید سعی نکنید برای همه مردم، همه چیز ارائه کنید. خاص باشید و یک چیز ممتاز را به مشتریان خود ارائه دهید.

  • هر آگهی، یک ایده

برای افراد نیم ثانیه طول میکشد تا تصمیم بگیرد که به آگهی شما توجه کند یا نه؛ سعی کنید موضوع را به گونه ای جذاب بکار ببرید تا اولین چیزی باشد که افراد آن را دیده یا شنیده یا به آن توجه میکنند. ابتدا تیتر یا تصویر اصلی، سپس عکس های جانبی و توضیحات عکس، سپس لوگو با شعار تبلیغاتی؛ و پس از آن متن اصلی آگهی باعث میشود که مردم آگهی را سطحی بخوانند. هر آگهی فقط باید یک ایده اصلی داشته باشد.

  • مرتبط و خاص باشید.

شما باید چنان تفاوتی ایجاد کنید که مشتری شما را به رقبا ترجیح دهد؛ مرتبط بودن موجب مفید بودن و غیرمنتظره بودن موجب موردتوجه قرار گرفتن می شود. سعی کنید هر دو باشید.

  • اولویت با مشتریان کنونی است.

مشتریان کنونی شما، اسمتان را می شناسند، اعتبارتان را باور دارند، از شما تجربه خوبی دارند، به شما وفادار هستند و براحتی از شما خرید میکنند. با ایجاد بانک اطلاعات مشتریان می توانید پیش بینی کنید که کدام یک از مشتریان، کالاهای دیگر شما را نیز خریداری خواهند کرد.

امروزه مشتریان در معرض کلمات مهم، ادعاهای غلو شده و عکس های غیرواقعی هستند، بهمین خاطر برطرف کردن شک مردم تقریبا غیرممکن است. آن ها برای باور پیام شما به دلایلی قدرتمند نیاز دارند. کمتر تعهد بدهید و بیشتر ارائه کنید. تبلیغات با وعده دادن باعث ناامید کردن مشتریان و آسیب زدن به اعتبار ارتباطات آینده شما خواهند شد.

 

آقای تبلیغ