آقای صنعت

تارنمای جــامـع نیازمنــدی های ایـــــــران و خرید و فروش اینترنتی

تصویر شماره اشتباهات رایج  تبلیغات صنعتی
مقالات | آقای صنعت یکشنبه 20 بهمن 1398 351بازدید

اشتباهات رایج تبلیغات صنعتی

بسیاری از صاحبان صنایع سالانه هزینه های بسیار بالایی را برای تبلیغات خود صرف میکنندکه تاثیر بسیار کمی را مشاهده میکنند. استفاده از روشهای قدیمی، به جای جذب مشتری، بیشتر آنها را دور میکند..

در این بخش همراه ما باشید تا ببینیم چه اقداماتی را نباید برای تبلیغات انجام دهیم تا بازدهی بالایی داشته و بتوانیم مشتریان را جلب و جذب خود کنیم:

 

اشتباهات رایج تبلیغات صنعتی

  • تبلیغات زود بازده را رها کنید.

در گذشته هدف از آگهی و تبلیغات، فروش سریع و رسیدن به موفقیت های فوری و زودگذر بود، اما امروزه با افزایش تنوع در کالاها و فضای رقابتی جدیدی که در بازار ایجاد شده، مشتریان قبل از خرید هر محصولی، با دقت و وسواس بسیاری شروع به تحقیق می کنند و بر اساس مقایسه کالاها و خدمات، آن بهترینی را که مورد نیازشان است تهیه می کنند.

سعی کنید با ایجاد یک برنامه ریزی بلندمدت و استفاده از تبلیغات نوین،  رابطه ای دائمی با مشتریان بخود رقرار کنید. یادتان باشد که امروزه، راضی نگهداشتن مشتری بسیار مهمتر از جذب مشتری جدید است. پس با یک تبلیغات هدفمند میتوانید اهداف خود را مرحله به مرحله پیش ببرید.

 

  • از مدل های تبلیغاتی که قبلا استفاده شده، پرهیز کنید.

برای داشتن یک تبلیغ مناسب که با آن توجه دیگران را جلب کنید، خلاقیت به خرج دهید و از مشاوران در این زمینه کمک بگیرید.

توجه داشته باشید که هر طرح تبلیغاتی برای یک سازمان مناسب است و شاید برای یک سازمان دیگر مفید نباشد. تلاش کنید که با توجه به اهداف سازمان خود، تبلیغات منحصر بفرد و مخصوص به خود را داشته باشید.

 

  • عدم استفاده از عبارات کلیشه ای

در تبلیغات خود، به جای تعریف از سازمان و صنعت خود، بر روی کالا و خدمات خود تکیه کنید و اطلاعات مناسبی را به مشتری بدهید تا اعتماد آنها را جلب کنید.

مشتری ها معمولا جذب محصولی می شوند که اطلاعات خوبی از آن داشته باشند، برای آنها میزان سابقه فعالیت سازمان شما و یا دکوراسیون داخلی تان مهم نیست. 

 

  • از عبارات خسته کننده و حاشیه ای ایتفاده نکنید.

پیامک هایی که با عباراتی مانند “فروش فوری” “فروش استثنایی” “حراج فوق العاده” “فرصت استثنایی” و ... شروع و ارسال می شوند، معمولا مورد بی توجهی و بی مهری دریافت کنندگان قرار میگیرند، زیرا این پیامها نه خوانده میشوند و نه حتی توجهی به آنها میشود. همچنین ممکن است که دریافت کنندگان اصلا ربطی به آن تبلیغات نداشته باشند و تنها باعث ناراحتی و بعضا عصبانیت آنها شود.

 

  • ادعاهایی که منجر به تردید مشتری میشود، برای شما سم خطرناکی است.

اگر سازمان شما بزرگترین تولید کننده یک محصول نیست، در تبلیغات خود اغراق نکنید زیرا باعث تردید مشتری میشود، و اعتماد او را از بین میبرد. سعی کنید شفاف و مشخص حرف بزنید و خارج از توانایی خود ادعایی نداشته باشید.

 

مشاوران آقای صنعت همواره در کنار شما خواهند بود تا به سوالات شما پاسخ بدهند.با ما در تماس باشید و از خدمات مشاوره رایگان ما بهره ببرید. 66176625 داخلی 20 و 40 

 

آقای تبلیغ