آقای صنعت

تارنمای جــامـع نیازمنــدی های ایـــــــران و خرید و فروش اینترنتی

تصویر شماره بازاریابی چریکی چیست ؟
اخبار | آقای صنعت یکشنبه 15 دی 1398 371بازدید

بازاریابی چریکی چیست ؟

بازاریابی چریکی چیست؟

این سبک از بازاریابی ،بر انرژی و تخیل زیاد تکیه دارد. بازاریابی چریکی درباره بدست آوردن مشتری ، اثرگذاری ثابت و تولید محتوای زیاد در شبکه‌های اجتماعی است. بازاریابی چریکی در مقایسه با روش‌های سنتی بازاریابی و در مقایسه با تبلیغات چریکی ، تاثیر بسیار بیشتری روی مصرف کننده می‌گذارد. این امر بدین سبب محقق می‌شود که بیشتر کمپین‌های بازاریابی چریکی، می‌خواهند یک تاثیر آنی و شدیدی در سطحی شخصی‌تر و بالاتر ایجاد کنند .
بازاریابی چریکی برای کسب و کارهای کوچکی که می‌خواهند به مخاطبین زیادی دست یابند مناسب ترین گزینه است. با این وجود شرکت‌های بزرگ نیز در شکل کمپین‌های محلی برای تکمیل کار های وسیع از این روش استفاده می‌کنند.به غیر از کسب و کارهای کوچک و بزرگ، افراد هم این سبک بازاریابی را به عنوان روشی برای یافتن شغل یا کار بیشتر به کار می‌گیرند.  
آنچه درباره بازاریابی چریکی، علاقه بازاریاب‌ها را به خود جلب می‌کند  کم ‌هزینه بودن این روش است. درواقع سرمایه‌گذاری حقیقی در این روش، یک سرمایه‌گذاری خلاق و عقلانی است. بنابراین اگر ایده‌ای برای استفاده از این روش دارید با هزینه کمی می‌توانید آن را اجرا کرده و نتایج بهتری با مشتری های بیشتری کسب کنید.


اصول اولیه بازاریابی چریکی :

 بازاریابی چریکی در عمل فرصتی مناسب است تا به مشتریان خود ثابت کنید که میتوانند در حال و آینده خود موفق باشند، آنها میخواهند پول بیشتری در بیاورند، وزن کم کنند،  شرکت خود را بسازند، سالم تر باشند یا سیگار را برای همیشه ترک کنند. پس شما میتوانید به آنها کمک کنید و راه مناسب برای رسیدن به اهدافشان را انتخاب کنند.
بازاریابی چریکی راه های جدیدی برای اندازه گیری و پیش بینی طرز رفتار افراد، تحت تاثیر قرار دادن افراد و آزمایش و تعیین کمیت و کیفیت تعیین میکند. همچنان که روانشناسان در مورد رفتار انسان ها به ما می آموزند بازاریابی را نیز باید در دنیای تجارت امروزی بعنوان یک علم شناخت.

انواع بازاریابی چریکی :

بازاریابی چریکی محیطی .
بازاریابی چریکی ویروسی .
بازاریابی چریکی خیابانی .
بازاریابی چریکی خارجی .
بازاریابی چریکی داخلی .
بازاریابی چریکی کمین رویداد .
بازاریابی چریکی تجربی .

مزایای بازاریابی چریکی :

این شیوه بازاریابی برخلاف روش‌های متداول و خسته‌کننده، با وارد کردن شوک،  ایجاد لذت، جلب توجه می‌کند. بنابراین، مخاطب برای مشاهده و درک آن و در بسیاری از اوقات برای تجربه آن وقت می‌گذارد. به همین علت به راحتی از ذهن او پاک نمی‌شود. هزینه کم نیز از دیگر مزایای بازاریابی چریکی است که آن را برای  کسب و کارها، قابل استفاده می‌کند. علاوه بر موارد بالا شاید مهمترین مزیت آن، تکراری نشدن باشد، زیرا ماهیت خلاقیت‌محور بودن آن، همواره تازگی و جدید بودنش را تضمین می‌کند. 
بصورت خلاصه می‌توان گفت مزایای بازاریابی چریکی  عبارتند از هزینه اندک، تاثیر آنی، ثبات زیاد، ساختارشکن بودن، به یادماندنی بودن، کاربرد فراوان، تکراری نشدن، خسته کننده نبودن، و مفهومی بودن. 

 

 

 

 

×

آقای تبلیغ