آقای صنعت

تارنمای جــامـع نیازمنــدی های ایـــــــران و خرید و فروش اینترنتی

مقالات | آقای صنعت سه شنبه 5 آذر 1398 399بازدید

اثربخشی تبلیغات

 

شرکت های کوچک می توانند اثربخشی تبلیغاتی خود را از چند طریق مختلف آزمایش کنند. به گفته شرکت های تبلیغاتی، یک روش درج برخی " کلمه های کلیدی " در پیام های تبلیغاتی است. این ممکن است یک عبارت یا کلمه ساده باشد که مشتریان آن را جست و جو می کنند.

آگاهی از برند معیار دیگری برای اثربخشی تبلیغات است. آگاهی از برند درصد افرادی را که مارک محصولات یک شرکت می پسندند را تشخیص می دهد. معمولاً ایجاد آگاهی بالای برند، سالها در طول آگهی های زیادی طول می کشد. تلویزیون و رادیو دو بهترین واسطه برای ایجاد آگاهی از برند هستند.

شرکت های کوچک همچنین می توانند با تبلیغات اینترنتی در سایت های تبلیغاتی یا ایجاد تبلیغات در بازار از طریق موتورهای اصلی جستجو مانند گوگل و یاهو، آگاهی از برند خود را در اینترنت ایجاد کنند.

همچنین یکی دیگر از معیارهای اثربخشی تبلیغات سادگی است. تبلیغ باید به راحتی توسط مخاطب درک شود. تبلیغات یک فرایند ارتباطی است. ما یک پیام می فرستیم، مخاطب باید آن را آنگونه درک کند که ما علاقمندیم. برای این که این اتفاق بیفتد باید تبلیغات دارای سادگی باشد. گفته می شود که اگر اطلاعات زیادی برای مخاطب ارسال کنیم، مخاطب به گونه ای رفتار می کند که غالبا عکس آن چیزی است که ما می خواهیم. اگر تمامی افتخارات سازمان خود را در یک پیام تبلیغاتی برای مخاطب بگوییم طبیعتا آن پیام نمی تواند برروی مخاطب اثرگذار باشد. اگر در یک صفحه روزنامه به خاطر هزینه ای که کرده ایم ، تمامی خطوط را پرکنیم یا در یک تبلیغ تلویزیونی از ابتدا تا انتها صحبت کنیم از میزان اثرگذاری کاسته ایم.

در اثربخشی تبلیغات یکی از مهمترین اهداف تبلیغات افزایش فروش و سود است. تبلیغ سودآور یک تبلیغ مؤثر است. بهترین راه برای فروش و سودآوری رسیدن به مخاطب و هدف مناسب است. به عبارت دیگر، صاحبان مشاغل کوچک باید اطمینان حاصل کنند که تبلیغات آنها در معرض دید افرادی که محصولاتشان را خریداری می کنند قرار گیرد. شرکتها معمولاً برای جمع آوری این اطلاعات پروفایل مشتری را از طریق  تحقیقات بازاریابی تهیه می کنند.

ابزارهای تبلیغاتی شرکت باید خط واحدی را دنبال کند. ما باید تبلیغات خود را تغییر دهیم ولی این تغییرات باید در راستای خط واحد باشد. تنوع باید به گونه ای باشد که مخاطب توانایی ربط دادن تبلیغات را به هم داشته باشد. باید در تبلیغات از عناصر ثابتی استفاده بشود که این عناصر تکرار شود تا مخاطب توانایی دنبال کردن تبلیغات را داشته باشد. باید یک نخ تسبیحی وجود داشته باشد که مخاطب بتواند آن را دنبال کند. در بازاریابی ابزارهای مختلفی برای تبلیغ داریم. سیستم های ارتباطات یکپارچه شامل تبلیغات، چاشنی های فروش،روابط عمومی، فروشنده هاو تبلیغات مستقیم هستند. این عوامل ارتباط ما با بیرون سازمان را برقرار می کنند. در این ۵عامل باید شاخصه ها و عناصر ثابتی وجود داشته باشد تا مخاطب بتواند آنها را به هم ربط دهد. افراد با دیدن شاخصه ها در هر جایی باید بتوانند آن را به سازمان ما ربط دهند. رخنه در عمق احساسات مخاطب ، برخی مواقع تمرکز بر بعد احساسی افراد بسیار موثرتر از بعد منطقی آنهاست.

تبلیغ نباید فقط دارای بعد منطقی باشد. علاوه بر بعد منطق درونی باید در عمق احساسات مخاطب نیز در صورت لزوم بتواند رخنه کند.

اثربخشی برای تغییر روند فروش بازارها و بهبود وضعیت سود و سرمایه است. شرکت هایی که دارای راهنمایی خلاق و سیستم های آزمایش مهارت هستند، به طور مداوم در توسعه و تبلیغات موفق و صاحب موفقیت و ثروت هایی می شوند که از طریق تبلیغات درست به دست آورده اند.

 

 

آقای تبلیغ