آقای صنعت

تارنمای جــامـع نیازمنــدی های ایـــــــران و خرید و فروش اینترنتی

تصویر شماره معرفی انواع دستگاه بچینگ
آموزشی یکشنبه 28 بهمن 1397 1709بازدید

معرفی انواع دستگاه بچینگ

معرفی انواع دستگاه بچینگ : انواع دستگاه بچینگ را با توجه به مدل و نوع اجزای تشکیل دهنده و همچنین قابلیت جابجایی و سایر موارد میتوان در چند دسته بندی قرار داد .

دسته بندی اول از نظر قابلیت حمل و جابجایی

۱- دستگاه بچینگ های قابل حمل یا موبایل

این نوع دستگاه بچینگ  را می توان به آسانی جابجا نمود و معمولا خود دارای چرخ در قسمت زیرین خود می باشند و می توان آن ها را توسط تریلر جابجا نمود از مزایای این نوع دستگاه بچینگ می توان به این مورد اشاره نمود که اولا مکان زیادی را اشغال نمی کنند و مناسب جهت محیط های شهری می باشند و ثانیا جهت پروژه هایی که نیاز به بتن برای مدت زمان کوتاهی دارند و از لحاظ اقتصادی نصب یک دستگاه بچینگ به همراه فندانسیون های آن به صرفه نباشد ولی یکی از عیوب این نوع دستگاه بچینگ پایین بودن حجم تولید در ساعت و ظرفیت میکسر می باشد . ( معرفی انواع دستگاه بچینگ )

۲- دستگاه بچینگ های ثابت یا ایستگاهی

همان گونه که نام این دسته از دستگاه بچینگ ها مشخص است ، قابلیت حمل و جابجایی سریع ندارند و جابجا نمودن آنها نیاز به انجام دمونتاژ  از محل فعلی و مونتاژ نمودن آنها در محل جدید دارد که بعضی مواقع یه پروسه زمان بر می باشد ولی این نوع دستگاه بچینگ مانند مدل موبایل محدودیت سرعت و حجم ندارند و از تنوع بیشتری هم برخوردار هستند .

دسته بندی دوم از نظر نوع بارگیری مصالح

۱- دستگاه بچینگ لایناربین : 

در این نوع دستگاه بچینگ برای بارگیری و توزین مصالح از مخزن های فلزی مصالح استفاده می شود . که مصالح برای بر روی یک نوار نقاله به صورت تجمعی توزین می شوند و سپس مصالح با روشن شدن این نوار نقاله به داخل سیستم بالابرنده ( باکت یا نوار انتقال ) هدایت می شود مخازن مصالح خود توسط لودر و یا کامیون می توانند شارژ شوند و معمولا برای آسان نمودن عملیات پر نمودن مخازن از یک رمپ پشت  لایناربین استفاده می شود در طراحی های جدید دستگاه بچینگ غالبا از این نوع سیستم استفاده می شود . از محاسن این سیستم ، نیاز به اپراتور اختصاصی ندارد و اپراتور سیستم دستگاه بچینگ نیز از داخل اتاقک فرمان نیز می تواند آن را کنترل نماید . تعداد مخازن باتوجه به نیاز مشتری و مصرف کننده انتخاب می شود . ( معرفی انواع دستگاه بچینگ )

۲- دستگاه بچینگ دراگلاین :

در این نوع دستگاه بچینگ از چنگک که توسط سیم بکسل به یک بوم ( تقریبا ۱۳ متری ) متصل است که با استفاده از پرتاپ این چنگک و جمع نمودن آن مصالح را پشت دیواره های دستگاه بچینگ جمع نموده و عملیات توزین معمولا داخل باکت بالابرنده مصالح انجام می شود که خود یک باسکول است . از معایب این سیستم ، نیاز به اپراتور مجزا برای کنترل آن می باشد و همچنین خطرات ایمنی برای افرادی که در محوطه اطراف این سیستم می باشند نیز ایجاد مینماید .

 

معرفی انواع دستگاه بچینگ

منبع: آریان لیبهر

 

 

آقای تبلیغ