آقای صنعت

تارنمای جــامـع نیازمنــدی های ایـــــــران و خرید و فروش اینترنتی

تصویر شماره رکود، صنعت نساجی کشور را تهدید می کند
اجتماعی شنبه 16 اردیبهشت 1396 736بازدید

رکود، صنعت نساجی کشور را تهدید می کند


به واقع،یکی از مولفه های اساسی در رشد،توسعه و رونق در این عرصه به افزایش تقاضا معطوف می شود،امری که به اعتقاد بسیاری از فعالان این حوزه در طول سالیان اخیر،کاهش قدرت خرید مردم باعث تشدید چالش ها و معضلات مرتبط با این صنعت شده است.

کیوان صادقی،یکی از فعالان صنعت نساجی در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی، با اشاره به نقش تعیین کننده و اثرگذار صنعت اشاره شده در توسعه فرصت های شغلی اظهار داشت:در طول این مدت،دولت تلاش کرده با تزریق نقدینگی و سرمایه در گردش در قالب تسهیلات ارزان قیمت،رونق را به بازار مذکور باز گرداند اما با کاهش قدرت خرید مردم،نمی توان بصورت جدی و عمیق رونق را در صنعت اشاره شده احیاء کرد.

وی افزود:به واقع،برای برون رفت از انسدادهای مرتبط با این صنعت،باید ضریب تقاضا در کشور افزایش یابد در غیر اینصورت با اجرایی شدن طرح های مذکور نمی توان به توفیقات چندان شایسته ای نائل شد.

صادقی گفت:باید قدرت خرید مردم افزایش یابد و ممکن است در این اثنا تا حدودی شاهد افزایش تورم نیز باشیم که با اتخاذ تدابیر اصولی،می توان رونق را در صنعت نساجی محقق نمود.

این فعال در حوزه صنعت نساجی گفت:رکود حاکم بر بازار اشاره شده،باعث شده تا ظرفیت های تولیدی در این بخش کاهش یابد و متاسفانه انبارهای نساجی مملو از پارچه های تولیدی می باشد که حجم انباشت مذکور، موید عمق رکود و عدم وجود تقاضای کافی برای تولیدات مرتبط با این صنعت می باشد.

وی افزود:اگرچه بازار شب عید،تا حدودی خلاء مذکور را پر کرد اما به روشنی قابل درک است که این مقطع موقتی است و بطور یقین در صورت عدم اتخاذ تدابیر لازم،بعد از عید شاهد حاکم شدن وضعیت بغرنج پیشین (بصورت مجدد)خواهیم بود

 

×

آقای تبلیغ